Strefa czasowa: UTC

[ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Czy piesi powinni mieć w Polsce bezwzględne pierwszeństwo nad samochodami?
PostNapisane: 12 maja 2013, o 07:26 

udzie mamy 21wiek już 35 lat temu mamusia mówiła mi,że jak chcę wleźć na jezdnię to się najpierw powinienem upewnić czy aby jakoweś auto nie nadjeżdża albowiem w kontakcie z nim jestem bez szans.Niestety chyba niektórzy nie mieli się od kogo takiej prawdy dowiedzieć,i chcą dziś włazić prosto pod koła a jak już ktoś wcześniej napisał to autko czasem może zawieść i pomimo chęci kierującego w miejscu się nie zatrzyma.Tak więc taki przepis może znacząco pogorszyć statystyki a krew tych nieszczęśników,którzy zginą pod kołami na znajdzie się na rękach polityków i parlamentarzystów wprowadzających ten przepis

Tytuł: Re: Czy piesi powinni mieć w Polsce bezwzględne pierwszeństwo nad samochodami?
PostNapisane: 12 maja 2013, o 08:43 

Uważam że nie powinni mieć takiego prawa ponieważ wtedy wychodzili by jak chcą na ulicę nie patrząc czy coś jedzie. Było by dużo więcej wypadków. Ulica jest dla samochodów nie dla pieszych. Piesi mają chodnik i odpowiednie przejścia do tego dla tego ja jako kierowca uważam że nie powinni mieć takiego prawa bo było by to bardziej nie bezpieczne ze względu że wielu kierowców nawet na pasach się nie zatrzymują a co dopiero w innych sytuacjach.

Tytuł: Re: Czy piesi powinni mieć w Polsce bezwzględne pierwszeństwo nad samochodami?
PostNapisane: 12 maja 2013, o 08:55 

nie ponieważ mogą spowodować wiele wypadków myślą że wszystko im wolno i pchaja się na przejścia dla pieszych nie patrząc że samochód jest bardzo blisko albo przechodzi w niedozwolonym miejscu tuż przed maska samochodu co defakto może prowadzić do jego śmierci oraz skazanie kierującego za morderstwo nie patrząc na to jak zachował się pieszy więc pieszy w polsce nie powinien mieć bezwzględnego pierwszeństwa nad samochodem

PostNapisane: 12 maja 2013, o 11:26 

Oczywiście ,że nie.Czy mam czytać w myślach za idiotę pieszego, dla którego zbyt trudnym jest rozejrzeć się dookoła ? Czy kierowca ma odpowiadać za zachowanie innej osoby ? Fajne, to chyba w chorym umyśle mogło się narodzić ! Pieszy jest takim samym uczestnikiem ruchu drogowego i ma też obowiązki a nie same "prawa i przywileje". Nie wolno zrzucać odpowiedzialności za zachowania wszystkich na drodze tylko na jednego z jej uczestników !

PostNapisane: 12 maja 2013, o 15:51 

W przypadku bezwzględnego pierwszeństwa pieszych nad samochodami największym ryzykiem są wymuszenia pieszych nie zdających sobie sprawy z tego, że auto posiada znaczną masę oraz stosunkowo dużą prędkość co może być śmiertelną mieszanką w przypadku zetknięcia się obojga. Piesi często nie zdają sobie także sprawy z tego jakiego dystansu i czasu potrzeba do zatrzymania pojazdu w zależności od prędkości i warunków drogowych od momentu zauważenia pieszego i rozpoczęcia hamowania do zatrzymania samochodu. Podsumowując uważam, że piesi nie powinni mieć bezwzględnego pierwszeństwa nad autami.

PostNapisane: 12 maja 2013, o 17:45 

Niezupełnie tak uważam. dlatego że taka możliwość dałaby
pole do popisu osobom które nadużywałyby tego przepisu w każdym miejscu. Chyba to nie najlepsze rozwiazanie
i nie dlatego ze sam jestem kierowcą auta.Tu chodzi o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu zarówno kierowców, pieszych a także rowerzystów. Kierowca jadący autem musi przestrzegać miejsc przeznaczonych do ruchu samochodowego (jezdnie),
to samo dotyczy pieszych którzy powinni przestrzegać miejsc w których wchodzą na jezdnie powinny to byc miejsca wyznaczone do tego ( np. pasy) i oznakowane.

PostNapisane: 12 maja 2013, o 19:13 

Tak moim zdaniem piesi mają mieć prawo bezwzględnego pierwszeństwa nad samochodem z jednej prostej przyczyny, kierowce przy zderzeniu chroni karoseria samochodu, pieszy ma bezpośredni kontakt przy zderzeniu, kierowca od pierwszych ćwiczeń teoretycznych jest informowany o zachowaniu pełnej koncentracji podczas jazdy i staraniu się przewidywania zachowań innych uczestników ruchu w tym pieszych, co by się działo w momencie gdyby to samochód miał pierwszeństwo? Ludzie bali by się przechodzić przez pasy. Pieszy na pasach to tak zwana potocznie " Święta Krowa" jeżeli tylko kierowca stosuje się do przepisów panujących na drodze pieszy nie jest dla Nas żadnym utrudnieniem wręcz przeciwnie, mamy chwile zdjęcie nogi z pedałów i jej wyprostowanie. Może mam racje może nie, ale jestem też pieszym i chce bezpiecznie dojść na drugą stronę to oczywiste z zachowaniem rozwagi, proszę nie myśleć że mówiąc tak mają bezwzględne pierwszeństwo nad samochodem mam na myśli rzucanie się pod auta nie zwyczajne upewnienie się czy jest taka możliwość bez powodowania przy tym żadnych sytuacji kolizyjno/wypadkowych,

PostNapisane: 12 maja 2013, o 20:14 

Jestem kierowcą ale również jestem pieszym i dla mnie jako pieszego jest nie do wyobrażenia sobie wymuszanie pierwszeństwa, a tak trzeba traktować wtargnięcie na pasy. To pieszy zmienia kierunek chcąc przeciąć innym pojazdom drogę. z drugiej jednak strony patrząc jak nie którzy kierowcy traktują pieszych to powinno się im na miejscu odebrać prawo jazdy bez możliwości starania się ponownego. Jeśli pieszy bezpiecznie wejdzie na przejście a następnie będąc w połowie drogi musi ratować się ucieczką to proszę...
Jak zwykle będę powtarzał, ważne jest to co ma się w głowie.

PostNapisane: 12 maja 2013, o 21:12 

Zdecydowanie nie. Ludzie by zaczęli chodzić po ulicach gdzie chcą, kiedy chcą, i nic nie można by im zrobić, to by się w pewnych momentach robiło skrajnie denerwujące i niebezpieczne, wyobraźmy sobie, że jedziemy sobie np. Alejami Jerozolimskimi w Warszawie z dozwoloną prędkością 80 km/h i przy takiej prędkości jak by potrącić człowieka to on nie ma szans. Są pasy, przejścia podziemne, naziemne, można z nich korzystać.

PostNapisane: 12 maja 2013, o 23:05 

Chciałbym odpowiedzieć na to pytanie twierdząco ale niestety codzienny kontakt z pieszymi na drodze nie pozwala mi na to. Szczególnie kiedy widzę beztrosko pałętających się ludzi, często nawet przez moment nie spoglądających na to co dzieje się wokół. Nadanie takiego bezwzględnego pierwszeństwa trzeba by powiązać z jakimś innym nakazem, np koniecznością posiadania odblaskowej opaski, nawet w dzień. Polacy mają takie coś w sobie, że owszem swoje prawa będą wykazywać bardzo chętnie ale o rozsądek i obowiązki już trudno. Jak można np wchodzić na pasy tuż przed auto? Przecież nie ma fizycznej możliwości zatrzymania go w miejscu. Albo po wejściu, poruszanie się z prędkością ślimaka, bo przecież mam pierwszeństwo i mi się nie śpieszy. Bardzo często nie widać takiej osoby wcześniej. Pieszy powinien mieć bezpieczny chodnik i tam bezwzględne pierwszeństwo. Na przejściu też ale np metr od krawężnika, tak aby momencie wejścia wykazywał większą ostrożność. Problemem pozostaje wyedukowanie pieszych. Nie widać ich, chodzą gdzie chcą i jak chcą, nie dbają o własne bezpieczeństwo.

[ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC