Strefa czasowa: UTC

[ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Lepiej kupić samochód nowy czy używany? Uzasadnij.
PostNapisane: 24 maja 2013, o 07:43 

Ja kupiłem nowy. Choć za taką gotówkę wiem że kupiłbym używany o klasę wyższą, z mocniejszym silnikiem. Ale tego nie zrobiłem. W nowym samochodzie jestem jego pierwszym użytkownikiem. Eksploatuje go od samego początku i wiem że wszystkie podzespoły są nowe, orginalne i sprawne technicznie. Sama świadomość że to my go użytkujemy od samego początku , pomaga w podjęciu zakupu jednak nowego auta. Zawsze można po dwóch latach kupić nowy, a pierwsze auto oddać w rozliczeniu. Do kupna używanych aut trzeba znać się na mechanice samochodowej. Każdy zawodowy mechanik dobrze wie gdzie zajrzeć, zmierzyć. Szukanie używanego samochodu który spełnia nasze oczekiwania poprzez internet może trwać miesiącami. Trzeba mieć też dużo szczęścia aby nie trafić na oszusta, który będzie chciał na sprzedać przysłowiowego złoma.

PostNapisane: 24 maja 2013, o 19:42 

Obie opcje są możliwe. Polacy to naród oszczędny, więc dla kogoś kto chce zakupić szybko dobre auto - może zacząć szukać po komisach samochodowych lub w ogłoszeniach od prywatnych właścicieli. Natomiast odłożenie konkretnej sumy pieniędzy da możliwość nacieszenia się dobrym autem, którym będzie można wyjechać prosto od dilera. Nowy samochód pozwoli zaoszczędzić na eksploatacji, gdyż nowe podzespoły nie będą się tak szybko zużywały jak te, które mają już z pare lat i używane były przez obcą nam osobę. Ponadto pierwsze badanie techniczne (rejestracyjne) w stacji diagnostycznej będzie wykonane dopiero, gdy auto ukończy 5 lat.

PostNapisane: 24 maja 2013, o 22:18 

Mówi się, że nowy samochód już po wyjeździe z fabryki traci na swojej wartości, jednak kupując tak owy mamy pewność, że nie nie ma on jakiś ukrytych usterek spowodowanych przez wcześniejszego użytkownika, jednak... mimo wszystko wybrałam samochód używany i gdybym miała podjąć taką decyzję po raz drugi, na pewno byłaby ona taka sama. Samochód używany, nie dość, że jest tańszy, to jest tak samo użyteczny jak nowy, tak samo o niego się dba, i tak samo boli kieszeń gdy trzeba go zatankować, a bynajmniej pierwszy wydatek jest sporo niższy, mianowicie jego zakup. Podsumowując, uważam, że lepiej kupić samochód używany, bo dla osoby która go kupuje i tak będzie nowy.

PostNapisane: 25 maja 2013, o 09:26 

Lepiej kupić samochód używany ponieważ samochód nowy nigdy nie jest w 100% sprawny , jego wady techniczne wychodzą po czasie średnio 2 lat dlatego należy co najwyżej należy kupować auto używane 2 czy 3 letnie . Wartość samochodu nowego bardzo szybko spada więc wyjeżdżając z salonu już na nim tracimy. Kolejny powód dla którego opłaca się kupować samochód używany to jak pisałam wcześniej cena - jest o wiele niższa a do tego oszczędności które nam zostaną z tytułu tego że nie jest nowy można bezpośrednio wydać na części eksploatacyjne które możemy wymienić i będziemy ich pewni że je wymieniono a nie dlatego że jakiś tam Kowalski tak mówi i trzeba mu uwierzyć na słowo . Stawiam na UŻYWANY :)

PostNapisane: 29 maja 2013, o 09:45 

Lepiej kupić samochód używany. W mojej sytuacji (uczę się) miałem wybór kupna auta używanego lub auta nowego na raty. Samochód to samochód jak dla mnie miał jeździć, nie potrzebowałem w nim zbędnych bajerów, a raty obciążyły by nie tylko mnie (rodzice by się dołożyli xD ). Jako, że nie jestem doświadczonym kierowcą (mam prawko dopiero rok) pierwsze auto kupiłem używane. Wiele jest zalet nowego samochodu, ale samochód używany też ma swoje zalety. Większość napraw dokonuje samodzielnie w garażu, zdobywam jako takie pojęcie o naprawach, eksploatacji pojazdu, itp. Kupując nowe auto oddałbym je pewnie to serwisu i płacił nie małe pieniądze. Tak samo byłoby podczas stłuczki, a "zaoszczędzone" pieniądze mogę wydać na paliwo ;D.
Poza tym jest wielki wybór części do samochodów używanych, części mogą być kupione od innego samochodu, lub mogą to być po prostu zamienniki, których jescze nie znajdziemy do nowszych aut.

PostNapisane: 9 wrz 2013, o 15:04 

Odwieczny dylemat...
Z jednej strony, podstawową zaletą nowego samochodu jest teoretyczna bezawaryjność i 2-4 letnia gwarancja. Jednak podstawową wadą jest konieczność korzystania z drogich autoryzowanych serwisów, drogich oryginalnych części, wykonywania drogich przeglądów.
Podstawową zaletą auta używanego są mniejsze koszta serwisu - możliwość zakupienia zamienników częsci, korzystania z nieautoryzowanych (co nie znaczy gorszych) warsztatów, często auto używane jest sprawdzoną konstrukcją o potwierdzonej opiniami tysiecy użytkowników bezawaryjności. Wadą jest brak gwarancji, brak możliwości zakupu auta w wymarzonej specyfikacji.

[ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC