Strefa czasowa: UTC

[ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Lepiej kupić samochód nowy czy używany? Uzasadnij.
PostNapisane: 14 maja 2013, o 12:17 

Uważam, że lepiej jest kupić samochód używany. Dlaczego ponieważ nowy samochód jest stanowczo droższy w utrzymaniu niż samochód używany. Kupując nowy samochód nie można pomiąć obowiązkowych przeglądów gwarancyjnych przez cały okres gwarancji(co jest obowiązkiem ustalonym przez producenta). Nie wykonywanie takich przeglądów `grozi` utratą gwarancji. Przeglądy te kosztują sporo pieniędzy, gdyż trzeba je wykonywać w autoryzowanych serwisach danego producenta. Jak się trafia, może się zdarzyć że w trakcie eksploatacji ( w okresie kiedy mamy gwarancję) nowy samochód okazuje różne słabości i się psuje. Serwisy nie zawsze chcą takie uszkodzenia naprawiać, starając się za wszelką cenę pozbyć klienta, udowadniając winę właśnie jemu. Nie jest to wyłącznie koszt finansowy ale również, kosztuje nas sporo nerwów.
Kupując samochód używany, możemy powiedzieć, że jest on już sprawdzony, przetestowany. Wiemy mniej więcej na co zwrócić uwagę, które części są wadliwe itp.

PostNapisane: 14 maja 2013, o 13:34 

Nowy samochód to nie zawsze znaczy coś dobrego ,a z kolei używany samochód to nic złego. Są plusy i minusy nowych jak i kupna używanych samochodów.
NOWE samochody oczywiście warto kupić ponieważ, są nowe, mają atrakcyjny i elegancki wygląd, większa i lepsza wygoda podczas prowadzenia auta...Nowe auta kuszą atrakcyjnymi warunkami gwarancji, ale odstraszają wysoką utratą wartości. Moim zdaniem bardziej opłaca kupić się samochód używany. Zaoszczędzimy na cenie i jednocześnie możemy auto tuningować lub zakupić nowe części po idealnej cenie i można zrobić auto tzw. pod siebie a w Nowym samochodzie już tego nie zrobimy bo jeżeli bendziemy chcieli coś wymienić coś zmienić utracimy gwarancje.Można trafić na używane auto dobrej jakości, ale podczas kupna wypada je porządnie sprawdzić

PostNapisane: 14 maja 2013, o 17:18 

To pytanie jest stawiane wszystkim fanatykom motoryzacji od wieków. Ja osobiście preferuje kupowanie samochodów używanych, w szczególności troszeczkę przerobionych pod względem parametrów lub karoserii. Nowe samochody, mimo piękna i innowacji, to tylko przedmioty codziennego użytku, zaś starsze samochody mają w sobie to coś. Począwszy od niepozornego Golfa 3, przez BMW E36 i np. moją Astrę F, aż do chociażby Audi 80 - wszystkie z tych aut są wyjątkowe, niepowtarzalne. Co więcej, wszystkie zapisały się w kartach historii z lepszej bądź gorszej strony. Niestety aut tego typu nie można już kupić nowych, możemy je dostać tylko z drugiej ręki. Te pojazdy są odzwierciedleniem naszej duszy, a nówki kupione w salonie - naszego portfela.

PostNapisane: 14 maja 2013, o 17:24 

W listopadzie 2010 roku zakupiłem nowego Chevroleta Aveo w wersji lepiej wyposażonej. Za takie pieniądze w sumie nic innego ciekawego bym nie kupił, a to Aveo (sedan) jest naprawdę ładne. Bardzo ekonomiczny silnik. Wiem, że na razie to mało o nim mogę powiedzieć gdyż przejechałem dopiero 4000km, ale komfort jazdy jest niesamowity ja na auto tej klasy. Postawiłem na auto mniej prestiżowe ale nowe (przez pierwsze dwa miesiące niesamowity zapach świeżości w kabinie). Pewny przebieg a nie jak te "cacka" zza zachodniej granicy. Auta i zony używanej się nie bierze, choć z tą żoną teraz trudno:). Reasumując polecam choćby tańszą, mniejszą ale jednak nówkę. moje pierwsze auto było używane i nie miałem takiej radochy z zakupu jak przy nowym aucie.

PostNapisane: 15 maja 2013, o 08:46 

w dużym stopniu zależy to od zasobności portfela no i są tego 2 strony medalu.
Nowy samochód ma gwarancję która zapewnia na naprawę w zasadzie wszelkich usterek jakie powstaną w tym czasie ale z 2-strony kupując nowy samochód tracimy od razu na jego wartości nawet do 30% a co do używanych samochodów trafić można różnie są uczciwi sprzedawcy którzy przedstawią nam faktyczny stan samochodu a inni zbajerują nas jak trzeba żeby tylko kupić tą brykę :P
No i wiadomo kupując już 4-5 letni samochód możemy wybierać dowolnie z dostępnego rynku i najczęściej możemy sobie pozwolić na model z maksymalnym wyposażenie gdzie nowy taki samochód kosztował by nas wiele więcej więc osobiście wolałbym używany samochód bo możemy wybrać wersje silnikową bardzo mocną z max wyposażeniem Pozdrawiam

PostNapisane: 15 maja 2013, o 19:17 

Kiedy kupowałam pierwszy samochód, miałam wrażenie, że we wnętrzu maski zamiast silnika bije serce. Pamiętam, jak ja i moje auto poznawaliśmy się, oswajaliśmy ze sobą, ja uczyłam się przewidywać jego reakcje i współpracować z wszystkimi trybikami. Stąd też moja myśl, że każdemu pojazdowi jest przypisany jeden właściciel i nie chciałabym kupować używanego samochodu. Już nawet konieczność prowadzenia samochodu brata czy ojca jest dla mnie "nieswoja".
Nowy samochód znamy od podstaw, wiemy na jakich drogach i w jakich warunkach był użytkowany i przechowywany. Znamy całą jego historię, przebieg, kolizje i awarie. W historii każdego auta zawarta jest historia kierowcy i nie chciałabym nieść bagażu doświadczeń kogo innego.

PostNapisane: 16 maja 2013, o 21:57 

Kupując nowy samochód, będziesz miał pewność, że wszystko w nim jest spod igły. Jest gwarancja i zapewniony serwis w trakcie gwarancji. Cieszy zapach nowości i pierwsze kilometry za kółkiem. Wiesz, że ty sam dbasz o swój samochód – znasz jego historię. Decydując się na używany samochód, wydasz na dobre auto, często z wyższego segmentu, jedną trzecią kwoty, którą zapłaciłbyś za samochód z salonu. Jeśli zapewnisz sobie opiekę eksperta, sprawdzisz auto, które chcesz kupić, w serwisie – masz szansę nie popełnić błędu i nie kupić wraka. Jeśli zainwestujesz dodatkowo kilka tysięcy – będziesz miał pojazd jak nowy, a wciąż to będzie kwota niewielka - zaledwie połowa tego, co wydałbyś na nowy samochód.

PostNapisane: 19 maja 2013, o 13:36 

Zdecydowanie nowy. Mam duże doświadczenie w kupnie samochodów i myślę, ze wiem coś na ten temat. Bardzo często opis samochodu sporządzony przez kierowcę odbiega od rzeczywistego opisu pojazdu. Gdy kupowaliśmy swój pierwszy samochód, szukaliśmy taniego sprzętu, ponieważ byliśmy młodym małżeństwem. Właściciel samochodu opisał samochód na szóstkę z plusem. Po przejechaniu paru kilometrów, okazało się, ze z rury wydechowej coś się leje, dlatego stanęliśmy na poboczu. Odeszłam na bok z mężem, aby to omówić, aż tu nagle kierowca krzyczy zebysmy odeszli bo się pali. Wyciągnął z samochodu gaśnicę i zaczął gasić spód samochodu... Oczywiście nie kupiliśmy od Pana auta, i inaczej sobie wyobrażaliśmy po opisie właściciela nasz "wymarzony" samochód.

PostNapisane: 22 maja 2013, o 16:20 

w dzisiejszych czasach lepiej kupic samochod nowy, na gwarancji. Jestem kobietą i liczy się dla mnie bezpieczeństwo jazdy. bezpieczenstwo samochodu jak i pokonywania dystansu. samochod nowy nie ma wad ukrytych, tak sie to niestety zdaza z uzywanymi pojazdami, gdzie bardzo często sprzedawca takiego auta chce ukryc jego wady. niewielkie nieszczescie jesli chodzi o jakies rysy badz delikatne wgniecenia, ale coraz czesciej slyszy sie o samochodach tzw. składakach, czyli tył z jednego, przód z drugiego, poduszki może i są, ale nie zadziałają, a w razie wypadku człowiek nie ma szans na przezycie, mimo iż mysłal, ze samochod w jakims stopniu go ochroni. ponadto zmiejsza sie prawdopodobienstwo posucia w trasie nowego auta, a dla kobiety jest to dosc wazne, bo nie chcialabym nagle stanac w nocy w srodku lasu, bo cos nawalilo, bo ktos ukryl jakies usterki w silniku.Dlatego moja odpowiedz brzmi tak, mimo ze ceny sa wysokie, to jednak bezpieczenstwo jest na pierwszym miejscu.

PostNapisane: 23 maja 2013, o 19:03 

Używany samochód jest znacznie tańszy, sądzę jednak, że mimo wszystko lepiej kupić samochód nowy, co prawda trzeba troszeczkę więcej zapłacić, ale przynajmniej mamy pewność, że samochód jest bezpieczniejszy i możemy się nic wszędzie poruszać bez większych usterek. Przede wszystkim jest to autko prosto z fabryki, które nie posiada jeszcze właściciela, to radość dla nowego nabywcy, że jesteśmy pierwszymi właścicielami. Z kolei ważną rzeczą jest fakt, iż elementy w nim są zupełnie nowe, co powoduje lepsze samopoczucie i pewność kierowcy. Myślę także, że nowe samochody są lepsze, gdyż są produkowane w nowoczesny sposób, czyli są dostosowane do potrzeb kierowcy, a ten z kolei może być spokojniejszy o bezpieczeństwo swoje oraz osoby, które przewozi!Także stanowczo stawiam na nowe samochody ! :)

[ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC